Nasze Stowarzyszenie ma własnego busa! Nie udałoby się bez wsparcia darczyńców!

W piątek 5 lutego 2021 r. odbyło się przekazanie pojazdu zakupionego na potrzeby jednej z placówek naszego Stowarzyszenia: Środowiskowego Domu Samopomocy w Rybniku, przy ul. Karłowicza 48.

Placówka opiekuje się osobami z niepełnosprawnością intelektualną, a od 18 stycznia, zgodnie z decyzją wojewody zaczęła ponownie funkcjonować – oczywiście w reżimie sanitarnym.

Do tej pory korzystaliśmy z zewnętrznego przewoźnika i było to bardzo uciążliwe dla naszych podopiecznych, którzy musieli wyjeżdżać z domu po godzinie 5.00 rano, mimo, że zajęcia rozpoczynały się dopiero o 7.00. Uczestników, których trzeba dowozić przybywa, z uwagi na wiek i postęp choroby. Teraz dowóz będziemy mogli podzielić na dwa samochody, co znacznie ułatwi codzienne funkcjonowanie naszych podopiecznych – wyjaśnia wiceprezes Stowarzyszenia Oligos Jarosław Tobiasz.

Podczas przekazania obecni byli: p. Piotr Masłowski – zastępca prezydenta Rybnika, p. Jan Wroński – dyrektor PFRON oraz p. Krzysztof Matula – dyrektor Elektrowni Rybnik.

To wszystko dzięki darczyńcom…

Jarosław Tobiasz podkreśla: Przedsięwzięcie nie powiodłoby się bez wsparcia Urzędu Miasta Rybnika oraz darczyńców. Bus kosztował 149 900 zł – to bardzo dużo pieniędzy. 60 % dofinansował Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, 20 tys. zł w formie darowizny przekazała rybnicka elektrownia, reszta to wkład własny naszego Stowarzyszenia, który w dużej mierze tworzą darowizny pochodzące z 1%, które otrzymujemy od osób indywidualnych.

Drodzy Darczyńcy! Dziękujemy, że jesteście z nami i nas wspieracie!

Niezmiennie prosimy o Wasz 1% – to również dzięki Wam możemy się rozwijać.

Jesteśmy wdzięczni za każdą darowiznę pieniężną i rzeczową, pracę wolontariacką czy dobre słowo! Razem tworzymy coś dobrego.

Tekst: Marta Michalak

Zdjęcia: Marek Medalion

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Uncategorized. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.