Charytatywny Maraton Pływacki „Płyniemy dla Alisi”

Podczas IV Rybnickich Dni Integracji 14 maja na pływalni „Akwarium” w Rybniku-Boguszowicach osoby z niepełnosprawnościami wspólnie z młodzieżą z rybnickich szkół oraz mieszkańcami naszego miasta założyły, że przepłyną dystans maratonu, by w ten sposób zebrać środki potrzebne na leczenie i rehabilitację pooperacyjną 3-letniej Alisi. Okazało się, że jeden maraton to za mało i wspólnie w niespełna 5 godzin przepłynęli aż 153 kilometry i 100 metrów!

25 drużyn, ponad 200 zawodników, a drugie tyle na widowni. Do akcji włączyły się m. in. reprezentacje rybnickiej policji, straży pożarnej, straży miejskiej, przedstawiciele samorządu i rad dzielnicy, dzieci i młodzież z rybnickich szkół, ratownicy WOPR-u, sekcja pływacka z RMKS-u oraz kluby olimpiad specjalnych z okolicy. Każdy dołożył cegiełkę do realizacji wspólnego celu. Zebraliśmy założoną kwotę 4219,50 zł, która pozwoli na zakup specjalnych butów ortopedycznych i dokończenie rehabilitacji. Dziewczynka urodziła się wadą stópek (Stopy końsko-szpotawe). Jest to choroba polegająca na zniekształceniu kończyn, a ich wyprostowanie to ciężka walka wymagająca zaawansowanego leczenia

Maraton oglądała sama Alisia wraz ze swoją mamą – Edytą, która dała zawodnikom sygnał do rozpoczęcia pływania i nie kryła wzruszenia – Nie spodziewałam się takiej ilości ludzi, tyle obcych, ale też znajomych twarzy. Zbierają się ludzie, którzy chcą pomóc Alisi. Ona jeszcze tego nie rozumie, ale to ogromny ślad, który w nas pozostanie. Pewnie kiedyś przeczyta o tym maratonie – mówi Edyta Godziek Knaissi.

Podczas maratonu w hali widowiskowo-sportowej odbyła się impreza towarzysząca “Akademia Kreatywności”, na uczestników czekały dodatkowe atrakcje, m.in. pokazy sztuk walki i pierwszej pomocy, Akademia Rozwoju Kreatywnego, gry i zabawy oraz fotobudka, w której każdy mógł zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.

Dziękujemy wszystkim za wsparcie i udział w przedsięwzięciu!

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Uncategorized. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.