“Szkoła życia” ze Stowarzyszeniem Oligos

Realizujemy projekt pn. “Szkoła życia”, którego głównym celem jest umożliwienie osobom narażonym i zagrożonym utratą zdrowia psychicznego w tym zaburzeniami depresyjnymi, stanami kryzysu psychicznego i utratą równowago psychicznej udziału w cyklu szkoleń, warsztatów i imprez integracyjnych kształtujących właściwe postawy oraz wzmacniających równowagę psychiczną.

Projekt jest skierowany do osób opiekujących się w życiu prywatnym lub zawodowym osobami z niepełnosprawnością, osobami z zaburzeniami psychicznymi oraz zależnymi
i starszymi wymagającymi stałej opieki. Oddziaływania obejmują również najbliższe otoczenie opiekunów (rodzinę i przyjaciół), które jest narażone na długotrwały stres wynikający z obciążeń spowodowanych opieką.

Chcemy promować aktywny styl życia oraz integrować środowiska opiekunów i osoby z ich najbliższego otoczenia, by wspólnie mogły pokonywać bariery i lęki wynikające z obciążeń niekorzystnie wpływających na ich stan zdrowia psychicznego, a w rezultacie mogły przezwyciężyć bariery mentalne utrudniające funkcjonowanie społeczne.

Działania projektowe obejmują wszystkie grupy społeczne: dzieci, dorosłych i seniorów zamieszkujących na terenie naszego województwa. Projekt jest finansowany z budżetu Samorządu Województwa Śląskiego. Okres realizacji: maj – październik 2018 r.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Uncategorized. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.