Opieka wytchnieniowa wsparciem dla opiekunów osób z niepełnosprawnościami

Wsparcie opiekunów osób z niepełnosprawnościami oraz stwarzanie możliwości organizacji opieki wytchnieniowej na terenie samorządu to główny temat międzynarodowej konferencji, która odbyła się 11 września na rybnickim Kampusie.

Stowarzyszenie Oligos we współpracy z wrocławską fundacją Imago oraz Urzędem Miasta w Rybnika zorganizowało konferencję pt. “Opieka wytchnieniowa dla opiekunów osób zależnych w perspektywie rozwiązań krajowych i zagranicznych”. W trakcie spotkania zaproszeni goście przedstawili dobre praktyki w zakresie wparcia opiekunów osób
z niepełnosprawnościami. Uczestnicy zapoznali się także z zagranicznymi rozwiązaniami realizowanymi przez Niemiecki Czerwony Krzyż w Wolfenbuttel. Na zakończenie odbył się panel ekspercki podsumowujący najważniejsze aspekty organizacji opieki wytchnieniow
i wsparcia asystenta osoby z niepełnosprawnością. W organizację przedsięwzięcia zaangażowała się również młodzież Ochotniczego Hufca Pracy w Rybniku, która przygotowała poczęstunek dla uczestników konferencji.

Honorowy patronat nad wydarzeniem objął Prezydenta Miasta Rybnika Piotr Kuczera oraz Międzynarodowe Stowarzyszenie Krótkiej Przerwy (International Short Break Association, www.isba.me).

Zapraszamy do obejrzenia krótkiej fotorelacji z konferencji oraz reportażu przygotowanego przez telewizję TVT:

Rybnickie Stowarzyszenie Oligos zaprasza rodziców i opiekunów osób
z niepełnosprawnością do skorzystania z usług asystenckich w ramach przerwy wytchnieniowej.

Szczegółowe informacje można uzyskać:
– na naszej stronie www.oligos.pl/uslugi-asystenckie/,
– pod nr tel. 574 759 638,
– poprzez kontakt mailowy: [email protected]
– osobiście w Środowiskowym Domu Samopomocy w Rybniku, przy ul. Karłowicza 48.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Uncategorized. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.